گل خوردن

گل خوردن :

تمایل به خوردن گل ، گچ و مهر نماز و غیره که در کودکان و بیشتر در بانوان باردار مشاهده می شود ، باید هر چه سریع تر درمان شود ، زیرا به کم خونی و به دنبال آن به بیماری های جبران ناپذیری دچار خواهند شد .

برای درمان آن اول باید با تمرین ، این عادت ناپسند را ترک کنید و نیز ۱۰ گرم نمک و ۲۰ گرم تخم شوید و ۲۰ گرم تخم ترب را مخلوط و نرم بسایید ، بعد آن را با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر روز صبح یک قاشق شربت خوری از آن میل کنید .

بلوط ، هلیله ی سیاه ، پوست هلیله ی زرد ، آمله مقشر و انیسون از هر کدام ۲۰ گرم را با هم مخلوط کرده و نرم بسایید ، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر روز صبح یک قاشق شربت خوری از آن میل فرمایید .

قاقله ی صغار ، قاقله ی کبار ، کبابه ی چینی و بسباسه از هر کدام ۱۰ گرم را با هم مخلوط کنید و نرم بسایید بعد آن را با ۵۰۰ گرم خاکه قند یا قند ساییده ، شده مخلوط کرده ، هر صبح ، ظهر و شب یک قاشق شربت خوری از آن را کفلمه کنید .

روزی یک مثقال تخم کرفس کوبیده شده را در یک لیوان آب بریزید و دو یا سه قاشق عسل را با آن مخلوط و سه بار در روز میل کنید .

پس از مصرف هر وعده غذای روزانه ۳ تا ۵ گرم مصطکی ساییده شده بخورید .

زیره و مصطکی از هر کدام ۱۰ گرم ، زنیان ۲۰ گرم ، همه مخلوط کنید و نرم بسایید و هر روز صبح ناشتا یک قاشق چای خوری از آن را کفلمه کنید .

آمله ی مقشر ، پوست هلیله ی زرد ، سعد کوفی و زیره سیاه از هر کدام ۱۰ گرم ، انیسون و نعناع خشک از هر کدام ۲۰ گرم ، همه را نرم بکوبید و بعد آن  را با ۵۰۰ گرم نبات ساییده شده ، مخلوط کنید . صبح ، ظهر و شب و هر مرتبه یک قاشق شربت خوری کفلمه کنید .

مقداری زیره ی سیاه را در سرکه بریزید تا به مدت ۲۴ ساعت بماند ، سپس آن را از سرکه خارج کنید و بخشکانید سپس نرم بسایید و هر صبح ، ظهر و شب ، هر بار یک قاشق شربت خوری کفلمه کنید .

زنجبیل ، میخک ، هل قراب ، عود هندی ، جوز هندی و خلال نارنج از هر کدام ۵ گرم ، مصطکی رومی ۱۰ گرم ، زعفران ۲ گرم و قند ۲۵۰ گرم ، همه را نرم بسایید و صبح ، ظهر و شب ، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را کفلمه کنید .

زنان بارداری که مبتلا به ورم و فشار خون نباشند می توانند بعد از هر وعده غذای روزانه چند عدد بادام شور یا پسته ی شور میل کنند و نیز مقداری نشاسته را بو بدهند و هر گاه میل به خوردن گل پیدا کردند به جای آن مقداری از آن نشاسته ها را میل کنند .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×