کهربا

کهربا :

 

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/07/kahroba.jpg

کهربا در حقیقت صمغ فسیل و سخت شده نوعی درخت در دوره ائوسن یعنی حدود ۵۰ میلیون سال قبل است که در بعضی از آن ها حتی گیاهان و حشرات نیز دیده می شود . کهربا در اصل « کاه ربا »است . به همین دلیل، اگر آن را بر دست یا پارچه بمالند تا گرم شود ، گیاه و کاه خشک را می رباید .

کهربا به رنگ زرد مایل به قهوه ای عسلی بوده و آن را طلای شمال نیز می نامند و جزو قدیمی ترین جواهرات است .

کهربا به علت دارا بودن حباب های هوا و ترک ها یا شکاف های مویی ( در نتیجه فشارهای داخلی ) شفافیت خود را از دست می دهد که برای خارج کردن حباب های هوا و مایعات از درون کهربا آن را در روغن شلغم می جوشانند و به این ترتیب بر مرغوبیت آن می افزایند .

کهربا قابل احتراق بوده و پس از جلا دادن درخششی صمغ مانند دارد . ذخائر بزرگی از کهربا در کف دریای بالتیک وجود دارد که پس از طوفان های شدید پس از آن که امواج ، بستر دریا را متلاطم کردند در آب های کم عمق سواحل این دریا ، کهربا یافت می شود و کهربای دریائی از انواع دیگر کهرباها مقاوم و سخت تر است .

خرده های کوچک کهربا را به وسیله حرارت ( ۱۴۰ تا ۲۵۰ درجه ) و فشار ۳۰۰۰ اتمسفر به نوعی کهربای فشرده بدلی به اسم آمبروید تبدیل می کنند که بسیار شبیه کهربای طبیعی است .

 

خواص و فواید کهربا :

 

کهربا سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و برای درمان آلرژی ها و ناراحتی های پوستی بسیار فایده دارد . مالش کهربا بر روی نقاط دردناکنواحی پشت و مفاصل و نقاطی که ورم آن تازه و گرم است ، تاثیر خوبی دارد . کهربا بهترین علاج برای بند آوردن خون ریزی بوده و برای تقویت معده و برای درمان بیماری های عصبی به ویژه میگرن و تعادل بخش های مختلف مغز مفید است .

منبع : سنگ ها و خواص اعجاب انگیز

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×