چگونه موهای سر خود را تقویت کنیم

چگونه موهای سر خود را تقویت کنیم

 

برای داشتن موهای زیبا و پرپشت و خوش حالت و جوان به توصیه هایی که در ذیل توجه کرده به آن عمل کنید :

هر شب قبل از این که به رختخواب بروید موهای سر خود را با برس یا شانه ( که بهتر است چرب باشد ) ۴۰ تا ۶۰ بار شانه بزنید تا خون زیر پوست سر جریان پیدا کند و پیاز مو تقویت شود .

هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار موهای سر خود را با روغن زیتون یا بادام و یا روغن لادن چرب کنید و یا سرانگشتان دست خوب پوست سر را ماساژ دهید . سپس نایلونی روی سر گذاشته و یا روسری سر خود راببنید تا روی سر گرم شود ، پس از حداقل یک ساعت می توانید حمام کنید ( به طور کلی روش تقویت کردن و ویتامینه کردن موی سر به این طریق می باشد ) .

استفاده از صابون های قلیایی را به شما توصیه می کنیم .

مالیدن زرده ی تخم مرغ مخلوط با نخود خام و دمکرده ی بابونه تقویت کننده بسیار مفیدی برای موی سر شما می باشد .

دنبلان گاو یا گوسند را چرخ کنید و با آب دمکرده ی بابونه  مخلوط کرده به پوست سر و موهای خود بمالید و با سرانگشتان دست پوست سر را ماساژ دهید . این تقویت کننده هم مانند تقویت کننده ها ی دیگر حداقل یک ساعت باید روی سر شما بماند .

سعی کنید موی سر خود را به هفته ای یک یا دو بار شستشو عادت دهید زیرا هر چه بیشتر سر خود را بشویید غدد چربی زیر پوست بیشتر تحریک شده موهای زودتر چرب و کثیف می شود و نیاز به شستشو پیدا می کند در نتیجه موها زودتر می ریزد .

سرکه سیب مخلوط با آب ولرم ، آب دمکرده ی بابونه ، ماست رقیق شده در آب دمکرده ی گل ختمی و تخم پیاز را به مدت ۵ دقیقه ، با سر انگشتان ماساژ دهید . موهای سر را تقویت کرده شفاف و خوش حالت می کند .

پودر برگ درخت انبه و انجیر را با آب دمکرده ی بابونه مخلوط کرده و به صورت ویتامینه بر سر بمالید بسیار نافع است .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif  منبع : کتاب درمان ریزش مو و مراقبت از مو

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×