چرا کودکان ناقص الخلقه می شوند

چرا کودکان ناقص الخلقه می شوند

 

الکل ، سیگار ، مواد مخدر ، ناراحتی های روانی و عصبی ، داروهای شیمیایی ، آلودگی محیط زیست و … نقش موثری در ناقص الخلقه شدن دارند .

چرا برخی از نوزادان ، ناقص الخلقه زاده می شوند ؟ یا دست و پای آنها به هم چسبیده است ؟ چرا برخی از نوزادان ، بسیار لاغر و ناتوان هستند و جثه کوچک دارند به نحوی که باید برای زنده نگاه داشتنشان ، ترتیب خاصی از نظر دارو و درمان و مراقبت های پزشکی داده شود ؟

این ها پرسش هایی است که از سالیان دراز توجه جهانیان را جلب کرده است به طوری که نه تنها محافل علمی و پزشکی سراسر جهان بارها درباره دلایل و چگونگی پیدایش این گونه نوزادان به گفتگو و جدال پرداخته و سخنرانی های متعدد برپا کرده اند ، بلکه قشرهای عادی جامعه پدران و مادران سراسر جهان هم به کشف علت های این مسایل علاقه فراوان دارند به ویژه پدران و مادران صاحب فرزندی شوند بیش از هر کس دیگری به فکر می افتند ، ناراحت و نگران می شوند .

این نگرانی امری طبیعی است که پدر و مادری در آرزوی داشتن کودکی تندرست و شاد باشد . اما چرا گاهی در خلقت این نوزادان خلل وارد می شود و نوزادان با شکل کریه المنظری و شکل و قیافه ناپسندی زاده می شوند ، اما قیافه هر نوزادی برای مادرش عالی ترین قیافه هاست ، این پرسش با همه قدمت تاریخی اش ، با همه سابقه های طولانی و دیرینه اش که حتی از آغاز پیدایش بشر ، همیشه و بررسی دانشمندان پزشکی است .

گروهی از این پژوهشگران بر این عقیده اند که ازدواج های هم خونی عامل مهم این گرفتاری ها است . اما هنوز هم پژ<هشگران به شدت درباره آن مطالعه و پژوهش می کنند ، چرا که هنوز این یک فرضیه است و قطعیت پیدا نکرده است .

همچنین علم پزشکی ثابت کرده است که بیماری هایی مانند بیماری های آمیزشی به هنگام تشکیل نطفه به جنین منتقل می شوند یا بیماری های دیگری مانند بیماری های ششی علاوه بر آن که در اثر تجانس به کودک سرایت می کند و او را دچار می سازد ، در بسیاری از موارد حتی در استخوان بندی های اولیه جنین هم اثر می گذارد .

گروه دیگری از پژوهشگران معتقدند که مصرف داروهای شیمیایی یکی دیگر از عوامل نقص جنین است . این گروه می گویند نه تنها بسیاری از این داروها نمی توانند صد در صد سلامت زا باشند ، بلکه عوارض ناخواسته آن ها عامل پیدایش بیماری های تازه ای است که به یک ردیف مداواهای تازه تری نیاز دارد .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×