پایین افتادگی پلک بالای چشم

پایین افتادگی پلک بالای چشم :

 

پایین افتادگی پلک بالا غالبا به علت ضعف عضله ی بالا برنده ی پلک و یا بیماری عصب کنترل کننده ی پلک ایجاد می شود . این نوع عارضه ممکن است به طور مادرزادی یا در اثر جراحت یا درنتیجه ی یک نوع فلج مزمن و پیش رونده ی عضلات باشد .

پایین افتادگی پلک بالا ممکن است به صورت نسبی و یا به طور کامل چشم را ببندد . این عارضه ممکن است فقط در یک چشم و یا در هر دو چشم وجود داشته باشد . گاهی اوقات پایین افتادگی پلک بالا از ابتدای تولد وجود دارد . در هر حال اگر پلک بالای نوزاد افتادگی داشته باشد و مردمک چشم او را بپوشاند چشم دچار تنبلی شده و بینایی اش تکامل نخواهد یافت . در بالغین پایین افتادگی پلک بالا ممکن است به علت عوامل ویروسی ، یا در اثر یک نوع بیماری خاص که به طور پیش رونده موجب ضعف عضلانی می شود حادث گردد .

اگر پایین افتادگی پلک بالا به طور ناگهانی اتفاق افتد ممکن است نشانه ای از وجود اختلال در سیستم عصبی از قبیل تومور مغزی یا پاره شدن یک رگ در مغز سر باشد .

افتادگی پلک در کودکان با جراحی به منظور سفت کردن عضله پلک تصحیح می شود . اگر درمان به صورت زود هنگام صورت گیرد بینایی کودک به حالت طبیعی باز می گردد . در بالغین جراحی افتادگی پلک باید در صورتی انجام شود که هرگونه اختلال زمینه ای مهم منتفی باشد . جراحی در درمان افتادگی پلک ایجاد شده در اثر فرایند پیری بسیار موثر است .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×