نابودسازی سایت های تبلیغاتی از لیست نتایج جستجو در سایت google

نابودسازی سایت های تبلیغاتی از لیست نتایج جستجو در سایت google :

 

حتما شما نیز پس از جستجوی یک مطلب خاص در سایت google و کلیک بر روی برخی از نتیجه های ظاهر شده ، سر از یک وب سایت تبلیغاتی درآورده اید . این روزها رشد قارچ گونه سایت های اسپم در موترهای جستجوگر به ویژه google ، به یکی از مشکلات بزرگ کاربران در محیط اینترنت تبدیل شده است . این قبیل سایت ها با استفاده از یک الگوریتم خاص ، هر آنچه را که شما در جستجوی آن هستید به عنوان یک نتیجه در صفحه نتایج google نمایش داده و کاربر پس از ورود به این قبیل سایت ها نتیجه کاملا متفاوتی را مشاهده خواهد کرد . عموما شما شاهد عنوان های تبلیغاتی بسیاری خواهید بود که هیچ گونه مطلبی در مورد عبارتجستجو شده شما ارائه نداده است . با توجه به این الگوریتم ، چنین سایت هایی خیلی زود دارای یک بازدید پوشالی خواهند شد و در موتور جستجو در نتایج اولیه قرار می گیرند . اما مقابله با این گونه سایت ها و حذف آن ها از google  چندان سخت نیست  ، به ویژه اگر شما از مرورگر firefox  استفاده می کنید . در این قسمت به شما نحوه حذف این سایت ها از نتایج گوگل را آموزش خواهیم داد . بهترین روش جهت این کار استفاده از مرورگر firefox می باشد . افزونه ای با نام optimizegoogle برای این نرم افزار وجود دارد که بر روی مرورگرتان به آدرس :  http://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/optimizegoogle مراجعه کرده و بر روی گزینه add-ons رفته سپس با رفتن به سربرگ extentions بر روی دکمه options افزونه  optimizegoogle کلیک کنید . حال با ورود به قسمت filter آدرس سایت های اسپم را در لیست آن اضافهر کنید و در آخر بر روی دکمه ok کلیک نمایید . توجه داشته باشید جهت عملکرد این نرم افزار می بایست عبارات جستجوی خود را در قسمت search نرم افزار firefox تایپ نمایید و مستقیما وارد سایت google نشوید .

پس از نصب افزونه ، در firefox از منوی tools به add-ons بروید . سپس بر روی دکمه options مربوط به این افزونه کلیک کنید . حال با ورود به قسمت filter می توانید آدرس سایت های اسپم را در هر سطر وارد نمایید .

علاوه بر روش عنوان شده شما می توانید سایت های اسپم را در خود شرکت google گزارش داده تا آنها را از لیست نتایج جستجو پاک نماید برای این کار می توانید به آدرس :

http://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=fa

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×