لاستیک ها

لاستیک ها

 

دو مدل لاستیک وجود دارد :

 

۱ . لاستیک توپر

۲ . لاستیک تو خالی

 

لاستیک توپر

 

برای اتومبیل های کم سرعت مثل لیفتراک ، گاری و هواپیما .

 

لاستیک توخالی

 

شامل دو نوع می باشد نوع اول تیوپ لس و نوع دوم تیوپ دار .

لاستیک های تیوپ لس بهترین نوع لاستیک شناخته شده اند چون وقتی میخ درون لاستیک فرو رود تا وقتی که میخ را از داخل لاستیک خارج نکرده ایم باد خارج نمی شود ولی در لاستیک های تیوپ دار هرگاه میخ درون لاستیک فرو رود تمام بادها به سرعت خارج می شود و اتومبیل دیگر قادر به حرکت نمی باشد و در صورت حرکت باعث خرابی رینگ ، لاستیک و تیوپ خواهد شد .

توصیه می شود بادهای لاستیک اتومبیل خود را همیشه تنظیم نمایید زیرا در صورت کم باد بودن لاستیک ها باعث فرسوده شدن آنها و جوش آوردن موتور می گردد . همچنین باد اضافی لاستیک ها باعث لرزش اتاق و خرابی زیروبند اتومبیل خواهد می شود .

 

نحوه تعویض لاستیک

 

ابتدا باید توسط یک تایلیور در قالپاق را باز نموده سپس پیچ ها را شل کرده جک را در محل خود قرار می دهیم . دو مدل جک وجود دارد یک هندلی که زیر سپر داخل قوطی شاسی جلو یا عقب پیکان قرار می گیرد . دیگر کتابی یا لوزی شکل می باشد که وسط اتومبیل ، زیر رکاب قرار می گیرد . ابتدا جک را به طرف بالا حرکت دهید زمانی که چرخ آزاد شد و مطمئن شدید که جای جک درست است ، پنج دنده دیگر جک را به طرف بالا حرکت دهید .

چون چرخ زاپاس دارای باد زیادی می باشد و ممکن است در جایگاه خود قرار نگیرد . پیچ ها را باز نموده چرخ را درآورده سریع زاپاس را جای خود قرار داده و سپس پیچ ها را به صورت ضربدری بسته و با آچار چرخ محکم کنید و در پایان قلپاق را در جایگاه خود قرار دهید .

توصیه می شود همیشه درون صندوق عقب اتومبیل یک تخته ۱۰ * ۱۵ و یک تایلیور و تابلو احتیاط را داشته باشید .

تخته برای زیر جک ، تایلیور برای باز نمودن در قالپاق و تابلوی احتیاط برای نصب در عقب یا جلوی اتومبیل ( برای جلوگیری از حادثه و آگاهی رانندگان دیگر ) استفاده می شود .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif  منبع : کتاب فن و مهارت رانندگی

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×