علائم و نشانه های پیش از قاعدگی

علائم و نشانه های پیش از قاعدگی :

 

چند روز قبل از شروع عادت ماهانه ، بعضی از دخترها تغییرات اخلاقی یا فیزیکی خاصی را احساس می کنند . به این تغییرات سندروم ( علائم و نشانه ها ) پیش از قاعدگی یا به اختصار PMSمی گویند . باید توجه داشت که گاهی در زنان قاعده دردهای شکمی و چنگ شدن عضلات پیش می آید که امری است عادی . طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است ، تقریبا نیمی از زنان عنوان کرده اند که در روزهای اول قاعدگی چنین چیزی را تجربه کرده اند . برخی از دخترها یا زنان در طول این دوره احساس افسردگی دارند و حتی چند روز قبل از قاعدگی ، زودرنج و یا سریعا عصبانی می شوند . بعضی ها بیشتر گریه می کنند ! دیگرانممکن است هوس غذاهای خاصی داشته باشند .

سندروم های پیش از قاعدگی از هورمون های ترشح شده در بدن زن ناشی می شود . در این دوره به علت نگهداری آب بیشتر در بدن ، سینه ها کمی بزرگتر شده و کمی هم دردناک می شوند . در هر صورت این سندروم با شروع قاعدگی ایجاد می شود و پس از  چند روز از میان می رود .

اما لازم است آقایان توجه خاصی به آن داشته باشند و در طول این مدت متوجه تغییرات ، موقتی بودن آن و تغییر روحیه و …. در همسران شان باشند .

خانم ها نیز لازم است در طول این دوران اگر دچار این سندروم می شوند با آگاهی از آن ، از موارد حساسیت برانگیز دوری کنند .

در طول سندروم پیش از قاعدگی ، ظاهر شدن جوش بر روی پوست صورت نیز عادی است . خوشبختانه این مشکل با بالا رفتن سن دختران ، خود به خود حل می شود . به هر حال ، بهترین توصیه به زنان برای مبارزه با آثار منفی قاعدگی این است که آرام باشند و به خود اطمینان دهند که با شروع عادت ماهانه ، آثار سندروم پیش از قاعدگی ، برطرف خواهد شد .

با توجه به همه آنچه گفته شد ، نکته مهمی که باید بدانیم این است که قاعدگی یک پدیده کاملا طبیعی است از استثناها که بگذریم ، هر زنی پریود می شود و این تجربه به معنای تغییر روش زندگی نیست . زنی که قاعده است می تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد ، تفریح کند ، به ورزش بپردازد و از زندگی لذت ببرد .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×