سیستم روغن کاری

سیستم روغن کاری

 

۱ . اوایل پمپ  ۲ . فشنگی روغن  ؛ ۳ . محفظه های روغن کاری ؛ ۴ . فیلتر روغن .

 

۱ . اوایل پمپ ( پمپ روغن )

 

اوایل پمپ ، به وسیله ی گردش میل بادامک و گردش چکش برق باعث مکش روغن می گردد و در مسیر روغن کاری انجام وظیفه می نماید .

 

۲ . فشنگی روغن

 

هرگاه در موتور اتومبیل روغن وجود نداشته باشد فشنگی هشدار می دهد ولی اگر روغن وجود داشته باشد و هشدار دهد عیب از فشنگی است و باید آن را عوض نماییم .

 

۳ . محفظه های روغن کای

 

محفظه های روغن در موتور ، سوراخ ها و شیارهای قطعات درون موتور می باشد که کاری را انجام می دهد . هرگاه درون موتور روغن وجود نداشته باشد حرکت دسته پیستون ها باعث یاتاقان زدن اتومبیل می شود .

 

۴ . فیلتر روغن

 

باعث تصفیه ی روغن موتور می گردد . چون روغن در موتور گردش می کند و تمامی قطعات را شستشو می دهد و باعث جلوگیری از اصطکاک بین دو قطعه می شود .

روغن کاری یاتاقان ها از تمام قسمت های دیگر اتومبیل مهم تر است . به همین دلیل در مقابل چشم راننده ، اسبابی به نام درجه ی روغن قرار داده اند که راننده با نگاه کردن به آن از جریان روغن کاری یاتاقان ها اطبلاع حاصل می نماید  حتی می بیند با چه فشاری روغن کاری انجام می شود .

میل لنگ به وسیله ی دو یا سه تکیه گاه روی کارتر یا زیر بدنه ی سیلندر بسته شده است . این تکیه  گاه روی کارتر یا زیر بدنه ی سیلندر بسته شده است . این تکیه گاه ها به نام یاتاقان ثابت میل لنگ نامیده می شود .

 

نحوه بازدید از روغن اتومبیل

 

هنگام خاموش بودن موتور ابتدا گیج را کشیده و تمیز نموده سپس درون جایگاه قرار می دهیم و دوباره گیج را بیرون می کشیم . گیج دارای دو علامت می باشد یکی به نام F یعنی فول و دیگری به نام L  یعنی اتومبیل روغن ندارد هنگامی که روغن بر روی علامت L قرار بگیرد چراغ روغن روشن می شود و هنگامی که روغن میان دو علامت F  و L  قرار بگیرد یعنی اتومبیل یا روغن سوزی یا روغن ریزی داشته باشد و یا ممکن است از واشر کارتر نشت روغن داشته و یا روغن داشته و یا روغن سوزی از خرابی رینگ ها که روغن به محفظه احتراق رسیده و باعث سوختن و کم شدن می شود .

تذکر :

همیشه روغنی درون اتومبیل بریزید که خواص چهار فصل را داشته باشد . یعنی در تابستان ، روغن زیاد شل نشود و در زمستان زیاد سفت نشود .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif  منبع : فن و مهارت رانندگی

 

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×