سنگ مالاکیت

سنگ مالاکیت  :

 

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/07/malakit.jpg

 

سنگ مالاکیت  از کربنات طبیعی مس در نزدیکی معادن مس در گونه رنگ های سبز روشن تا سبز پر رنگ و زیبا و سبز مایل به آبی پدید می آید .

با این که مالاکیت  دارای سختی و مقاومت کمی است ولی به عنوان نگین جواهر و نیز ساخت اشیاء زینتی مورد استفاده قرار می گیرد .

گفتنی است این سنگ در برابر اسیدها ، حرارت و آمونیاک بسیار ناپایدار می نماید ، لذا بهتر است آن را در نمک خشک دریا شست و شو دهند .

قطعات بریده و جلا داده شده مالاکیت که در آن ها دایره های متحدالمرکز با زمینه های سبز یا سبز مایل به آبی دیده می شوند ، بسیار زیبا و ارزشمند است .

مهمترین معادن مالاکیت در کشورهای ذاسترالیا ، امریکا ، افریقا ، سلسله جبال اورال بخصوص کشور زئیر است .

قابل ذکر است قدیمی ترین سنگ یافت شده مالاکیت مربوط به چهار هزار سال قبل از میلاد می باشد .

 

خواص و فواید سنگ مالاکیت :

 

مالاکیت ، با چاکرای قلب در ارتباط است و جواهری است که بسیار مورد علاقه مصریان باستان ، یونانیان و رومی ها بوده است و برای ساختن زیورآلات و طلسم و استفاده از رنگ آن در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گرفت .

مالاکیت برای درمان اختلالات و ناراحتی های قاعدگی زنان و درمان نازایی موثر است . هم چنین به زنان حامله نیرو می بخشد و زایمان را آسان می کند . به همین دلیل در قرون وسطا به سنگ قابله مشهور بوده است .

مالاکیت از بدن سم می زداید و در دفع بیماری و عفونت به بدن کمک می کند . هم چنین برای نقاط دردناک و ضرب دیده و عضلات منقبض مفید است . مالاکیت انرژی های منفی درونی و بیرونی را از شخص دور می نماید و روح امید و نشاط زندگی را در او پدید می آورد .

منبع : سنگ ها و خواص اعجاب انگیز

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×