زنی که حامله نمی شود

زنی که حامله نمی شود :

 

اگر مرد مشکل بچه دار شدن را ندارد و مشکل از طرف زن است . زن باید هر روز از رازیانه ، لوبیا چیتی و روغن های نباتی استفاده کند .

مقل ازرق ، حضض ، بارئت ، نبات لاهوری ، گز خوانساری و بزرالبنج را به مقدار مساوی نرم کرده و با کمی روغن کوهان شتر و کمی کره خمیر کرده ، پنج شب هنگام خواب مقداری از آن را داخل رحم قرار دهید و بخوابید .

جندبیداستر ، تربد ، معیه سایله ، جاوشیر خشک وحب بلیسان را به مقدار مساوی نرم بسایید بعد با گلاب خمیر کرده و به صورت شیاف شب ها هنگام خواب از جلو استعمال کنید .

سنبل الطیب ، بسفایج ، خولان مکی ، انزروت ، صبر زرد و هلیله سیاه را به میزان مساوی بسایید و با کمی عسل ، حب بسازید وروزی سه حب به ترتیب میل کنید .

گز علفی ، هواچوبه ، باریجه خشک ، انزروت ، مقل ارزق و مرمکی را به میزان مساوی کوبیده و با شیاف ، صبح زود و شب از جلو استعمال کنید ، احتمال باردار شدن زیاد می شود .

جزبویا را با زعفران بکوبید و از جلو به خود بگیرید .

شوره قلمی ، باروت ، صبر زرد ، باریجه خشک و پوست نارنج را به میزان مساوی کوبیده و با پیه پز خمیر کرده و شیاف بسازید و پنج شب ، شبی یک عدد به خود بگیرید .

آمله پرورده را روزی یک مرتبه و هر بار چند عدد بخورید .

روزی ۱ کیلو سیب درختی را بخورید و یا صبح و شب هر بار یک لیوان آب آن را بنوشید .

خایه و ناف خرگوش نر را کوبیده و از جلو شیاف کنید و دنبلان گوسفند را هم بریان کنید و بخورید .

نرگس تازه را بکوبید بعد پنبه ای را با آب آن تر کنید و قبل از نزدیکی آن را به خود بگیرید .

کاسنی را به مقدار زیاد در باغچه منزل خود بکارید و زیاد پهلوی آنها بنشینید هم اینکه تخم و ریشه آن را هر روز کمی جوشانده و بخورید .

گلنار ، کندر ، جاوشیر ، سرمه ، اقاقیا و کمی زاج سفید را بکوبید و با برگ مورد خمیر کرده ، شیاف بسازید و از جلو استعمال کنید .

اگر به علت چاقی حامله نمی شوید ، زعفران ، تخم شوید ، تخم خرفه ، انزوت ، شهم حنظل ، سماق و عود را به مقدار مساوی نرم بسایید بعد با کمی عسل خمیر کرده و به صورت شیاف هایی درست کنید و شب ها از جلو استعمال کنید .

پودر عصاره شیرین بیان و پودر بادیان را به نسبت مساوی مخلوط کرده و به مدت ۳۰ روز ، صبح  ، ظهر و شب قبل از هر غذا یک قاشق چای خوری از آن را با آب میل فرمایید .

هر روز صبح ، ظهر و شب قبل از هر غذا یک استکان نوشابه کومبوچا بنوشید .

ضمنا لازم است با ورزش مدام یا پیاده روی که همراه با عرق ریزی باشد ، یا با مصرف داروهایی که وزن را کاهش می دهد و چربی سوز است وزن خود را کم کنید .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×