ریزش عمومی موها

ریزش عمومی موها

 

با توجه به مزاج بیمار و پاکسازی آن از جرم بیماری زا ، تغذیه مناسب ، خواب و استراحت کافی ، شستشو موها به طور مرتب لازمه مو داشتن است . بوییدن گل بنفشه ، مشک و عطر مفید است شستشوی سر با جوشانده برگ بید ، برگ خطمی ، برگ اسپرزه توصیه می شود ( برای استقامت و پایداری موها ).

اگر ریزش مو بعد از دوران نقاهت بیماری باشد که ضعف و ناتوانی باعث ریزش مو شده باشد باید از گوشت مرغ ، کباب ، آب میوه ،  چلو ساده و زرده تخم مرغ استفاده شود .

اگر ریزش مو در اثر تخلخل جلد و اتساع مسام باشد ، علائمی چون نرمی پوست ، نازکی ، لاغری موها ، باریک شدن آنها و سرعت ریزش دیده می شود . در درمان آنها را روغن مورد و یا ساییده لادن در روغن مورد رضایت بخش است .

اگر ریزش موها در اثر انقباض و بسته شدن مسام در اثر خشکی و کثیفی پوست باشد ، خشکی ، یبوست مزاج خشکی ، خشونت و سیاهی در مو مشاهده می شود ، در کشش ، موها زود کنده شده و جدا می شوند ، درمان را با ترطیب و نرم کردن مزاج شروع کرده ، روغن بابونه و روغن گل برای ماساژ موها به کار برند . درمنه ترکی و برنجاسف را جوشانده آب آن را برای ماساژ موها به کار برند . درمنه ترکی و برنجاسف را جوشانده اب آن را برای ماساژ سر مصرف نمایند .

اگر ریزش مو در اثر تنگی مسام به علت رطوبت باشد باریکی مو و عدم آثار یبوست مشاهده می شود . درمان را با حمام شروع کرده ، درمنه ترکی و برنجاسف را جوشانده در حمام به سر مالند و با بوره ، شوره و زهره گاو سر را ماساژ دهند .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب نسخه شفا

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×