رگ به رگ شدگی

رگ به رگ شدگی :

 

برای درمان دراج یا رگ به رگ شدگی عضوی از بدن باید ۵۰ گرم از ساقه های خشک و گل دار آویشن را در یک لیتر آب جوش ، ۱۲ دقیقه دم کنید و روزی پنج  مرتبه در آب صاف کرده ی آن دستمالی بیندازید و با کمپرس کنید .

برگ های کلم را کمی له کنید و بپزید و روی موضع ضماد بگذارید و یا روی پارچه ی پشمی پهن کنید و به موضع ببندید .

دویست گرم حب القار تازه را بکوبید و روی موضع ۵ تا ۶ ساعت ضماد گذارید ، بعد موضع را گرم نگه دارید و هر صبح و شب تجدید کنید .

پس از این که رگ ها را در جای خود قرار دادید ، زردچوبه ، دنبه و خرمای سیاه را با هم خمیر کنید ، بعد روی پوست دنبه پهن کرده و روی موضع ببندید و دو تکه تخته روی آن بگذارید و ببندید که عضو تکان نخورد و روز سوم باز کنید و نیم مثقال مومیایی در روغن حیوانی حل کنید و روی آن مالیده ، مجددا ببندید . پس از یک هفته باز کنید و هر روز با روغن کنجد یا روغن گل یا روغن نارگیل و یا روغن زنبق چرب کنید و آن را کم کم بکارگیرید .

با قدری وازلین خوب ماساژ دهید که رگ ها جای خود قرار گیرند سپس در آب گرم روغن ها را بشویید و بعد فورا مورد سبز ساییده با زرده یتخم مرغ خام خمیر کرده و روی پارچه ی آب ندیده ای پهن کنید و روی عضو ببندید . پس از ۵ روز باز کنید ، بعد رناس ساییده را با زرده ی تخم مرغ مخلوط و روی عضوببندید و با زرده روغن سبز را روی پارچه ی بسته شده بچکانید تا به موضع برسد و آن را چرب نگه دارد و دوباره پس از سه روز باز کنید و قدری رب سوس را نرم بسایید و با زرده ی تخم مرغ خام مخلوط و بر موضع ببندید ، پس از ۳ روز دیگر باز کنید و هر روز با روغن سبز چرب کنید و کم کم آن را به کار بگیرید .

روزی سه مرتبه روی آن روغن گل بمالید و خوب مالش دهید تا روغن ها جذب شود ، بعد موضع را بسیار گرم نگه دارید .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×