روشن کردن پوست صورت

روشن کردن پوست صورت :

 

برای باز شدن و روشن شدن رنگ چهره و صاف شدن بشره ( پوست صورت ) باید از خوزدن غذاهای غلیظ و سرخ کرده و خیلی چرب و دیر هضم پرهیز کنید و از خوراکی هایی که رنگ رخساره را روشن می کنند زیاد استفاده کنید ، مانند : انار ، گلابی ، به ، مویز ، سیاه دانه با مغز گردو ، زعفران با انجیر ، نخود ، پیاز ، بادنجان ، تره ، اسفناج ، و الک ، کدو ، زیتون ، روغن زیتون ، آب جوشانده ی کاسنی و عرق کاسنی .

برای روشن کردن پوست صورت باید هر روز یک قاشق غذاخوری خاکشیر و نیم فنجان سکنجبین را در نیم لیوان گلاب بریزید و آن لیوان را از آب پر کنید و قبل از صرف صبحانه میل کنید .

مغز بادام تلخ و کتیرا را جدا جدا نرم بسایید ، بعد هر دو را با آرد نخود مخلوط کنید ( از هر کدام ۲۵۰ گرم بردارید) و شب ها یک قاشق از آن را با کمی شیر گرم حل کنید و بر پوست صورت مالش دهید و بخوابید و صبح آن ها را با آب جوشانده ی سبوس گندم یا آب جوشانده ی سبوس برنج و در صورت مهیا نبودن با آب نیم گرم بشویید و این عمل را تا سفید شدن چهره ادامه دهید .

تخم خربزه و پوست خشک لیموترش را نرم بسایید ، بعد با آرد باقلا و سدر ، همه را نسبت مساوی مخلوط کنید و شب ها یک قاشق از آن را با کمی شیر گرم مخلوط کرده ، به صورت مالش دهید و بخوابید و صبح به جای شستن با آب ، آن ها را به وسیله ی پنبه و گلاب از صورت پاک کنید .

آرد جو ، تخم ترب ، تخم اریسا یا ریشه ی اریسا ، تخم خربزه ، مغز بادام تلخ ، نشاسته ، کتیرا و گل ارمنی را درهم نرم بسایید و شب ها مقداری از آن را با کمی شیر مخلوط کرده و بمالید .

هر شب دو برابر عسل و یک برابر روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و بر سطح صورت مالش دهید .

شب ها گوشت له شده ی گیلاس را به صورت مالش دهید و بخوابید .

شب ها آب ترب خام را به صورت بمالید .

شب ها مغز تخم خربزه ی ساییده شده را با موز درهم ترکیب کنید و بمالید .

مغز پسته ی وحشی را نرم بسایید ، بعد با آب خمیر کنید و بمالید .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×