توپاز

توپاز : 

 

توپاز بیشتر در رنگ های زرد و آبی دیده می شود . از سنگ باید به خوبی نگه داری کرد ؛ چرا که اسید سولفوریک ، این کانی را تخریب شیمیایی می کند . همچنین در هنگام تراش دادن و استفاده از این سنگ باید دقت زیادی نمود چون ممکن است آسیب ببیند .

به علت همانندی توپاز با بعضی سنگ ها ، آن را توپاز گرانبها نیز می خوانند . بزرگترین بلور توپاز جهان در سال ۱۹۶۵ میلادی در اوکراین به وزن صد کیلوگرم به رنگ آبی یافت شد . همچنین نگین هائی از توپاز به وزن چند هزار قیراط در موزه آمریکا نگهداری می شود .

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/06/topaze-zard.jpg http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/06/topaze-abi.jpghttp://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/06/topaz-talyi.jpg

توپاز  زرد                           توپاز آبی                        توپاز طلایی

 

خواص و فواید توپاز طلایی :

 

توپاز طلایی با چاکرای خورشیدی ارتباط د ارد و مصریان باستان نیز آن را با خدای خورشید در ارتباط می دانسته اند . بومیان افریقا نیز از آن در مراسم دینی خود استفاده می کرده اند و به وسیله آن ، با دنیای ارواح ارتباط برقرار می کرده اند . این سنگ انرژی حیاتی بدن را افزایش می دهدد و سازمان بدن را تنظیم و فعال می کند .

استفاده از توپاز طلایی و قرار دادن آن بر روی چاکرای خورشیدی برای رفع بیماری های کبدی و پوستی بسیار موثر است و علاوه بر تقویت غدد فوق کلیه و تنظیم آن ، برای تسکین ، دردهای ناحیه پشت و ستون فقرات فایده دارد . این سنگ متابولیسم بدن را در حال تعادل قرار می دهد و برای درمان افراد خیلی چاق و یا خیلی لاغر کاربرد دارد .

هم چنین توپاز طلایی سبب خلاقیت و خود باوری ، شادابی روح و بهتر شدن خلق و خو می شود و برای درمان افسردگی و بی خوابی نیز موثر است .

خواص و فواید توپاز آبی :

 

این سنگ آرام بخش و الهام بخش است و فواید خوبی برای هنرمندان خلاق دارد . گذاشتن توپاز ابی بر روی چاکرای گلو سبب تقویت صدا و رفع گرفتگی آن و التهابات گلو می شود .

استفاده از آن به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای سر ، غده هیپوفیز و اعصاب را تقویت می کند و به سردردهایی که منشاء عصبی و استرس دارند ( نظیر میگرن ) کمک فراوانی می کند .

منبع :سنگ ها و خواص اعجاب انگیز

 

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×