تولید مثل در مرغ عشق

تولید مثل در مرغ عشق

 

برای جفت گیری مرغ عشق ها نمی توان زمان مشخصی را عنوان کرد چون بستگی به خصوصیات پرنده ، آمادگی جسمانی پرنده و علاقه ی آن نسبت به جنس مخالف دارد .

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2014/05/images2.jpg

گاهی دو تا پرنده نر و ماده که با انتخاب آدم ها کنار هم قرار می گیرند تا ابد فقط همدیگر را تحمل می کنند و هیچوقت جفت نمی شوند . بنابراین اگر یک جفت مرغ عشق را بیشتر از نه ماه در کنار همدیگر قرار داده باشید و شاهد جفت گیری آنها با یکدیگر نباشید اقدام به تعویض جفتها نمایید . بهتر است مرغ عشقها به صورت دسته جمعی در محیطی بزرگ نگهداری شوند تا مرغ عشقها خود ، جفت مورد علاقه یشان را انتخاب نمایند .

مرغ عشق ها مثل پرندگان دیگر دوست دارند که در محیطی آرام و خلوت بدون سرکشیهای متعدد صاحبانشان روبرو باشند . یکی از شرایط اصلی برای جفت گیری پرندگان در اختیار قرار دادن محیطی آرام و مناسب برای زندگی کردن آنهاست . در لانه ی مرغ عشق ها نیز نباید شی ای خاص مثل پنبه گذارده شود . از همان روزهای اول خرید پرنده به هیچ عنوان در زندگی عادی آن دخالت نکنید و محیط زندگیش را مرتبا عوض نکنید چون از تغییر و تحولات متعدد بیزارند . در موقع تخم گذاری پرنده نیز مکان قفس را تغییر ندهید و مرتب به پرنده سرکشی نکنید چون ممکن است با قهر پدر و مادر بزرگ نکردن جوجه هایشان روبرو شوید .

 

منبع : کتاب پرورش پرندگان زینتی

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2014/02/parande-1600x1200.jpg

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×