تورمالین

تورمالین :

تورمالین در رنگ های صورتی تا قرمز ، سیاه ، آبی ، سبز و زرد یافت می شود . هیچ کانی در طبیعت به این اندازه در رنگ های مختلف دیده نشده است .

تورمالین بر اثر حرارت دادن و سپس سرد کردن و یا مالش دادن دارای الکتریسیته ساکن می گردد و می تواند تکه های ریز کاغذ را به خود جذب کند . به دلایل مختلفی از جمله فرمول شیمیایی پیچیده آن ، تورمالین را به طور مصنوعی نمی توان تولیذ کرد . مشخصات اپتیکی تورمالین و میزان نسبتا بالای شکست نور و پدیده چند رنگی قوی این کانی ، ویژگی خوبی برای تشخیص این کانی است .

http://www.tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/06/tourmaline.jpg

 

خواص و فواید تورمالین سبز :

 

سنگ تورمالین سبز در درمان مشکلات قلبی و بیماری های خونی ، کاربرد دارد . تورمالین سبز متعادل کننده عواطف است و به فراموش کردن آسیب های گذشته و شروعی دوباره کمک می کند ، اعصاب خسته را می آساید و آن را تقویت می کند . هم چنین این سنگ افسردگی را از بین می برد و سبب رفع بی خوابی و تقویت و تمرکز اعصاب و کم شدن استرس و ترس در وجود آدمی می شود .

 

خواص و فواید تورمالین صورتی :

 

تورمالین صورتی یا روبلیت در رنگ های قرمز تیره تا صورتی یافت می شود . این سنگ با چاکرای قلب ارتباط دارد و برای تقویت قلب و فعال کردن سیستم ایمنی بدن مفید است .

وجود یک تکه از این سنگ در محیط خانه سبب نزدیک تر شدن ارتباط اعضای خانواده با یک دیگر می شود ، افکار و نیروهای منفی در ارتباط با زندگی مشترک را از بین می برد و شور، شادی و اشتیاق به زندگی را در هر یک از افراد برمی انگیزاند . سنگ تورمالین صورتی به این دلیل تعادل بخشیدن به مرکز قلب و آرامش عمیقی که در شخص ایجاد می کند ، برای بیماران روحی مفید است .

 

خواص و فواید تورمالین آبی :

 

استفاده از سنگ تورمالین آبی ، به ویژه گذاشتن آن بر روی چاکرای گلو ، سبب تقویت ریه ها و حنجره و تنظیم غدد هورمونی به ویژه غده تیموس می گردد . این سنگ قدرت سرد کنندگی دارد و برای درمان التهاب و سوختگی مفید است .

 

خواص و فواید تورمالین سیاه :

 

سنگ تورمالین سیاه برای تقویت قلب ، باز شدن گرفتگی عروق ، فعال کردن دستگاه گردش خون و تنظیم سیستم خون سازی بدن ، بسیار مفید است .

تورمالین سیاه از سنگ های پیشتیبان قدرت مند در برابر انرژی های منفی دیگران به شمار می رود ، و چشم زخم را دفع می کند . هم چنین انرژی های منفی وسایل الکتریکی و تشعشع دار را نیز برمی گرداند .

منبع : سنگ ها و خواص اعجاب انگیز

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×