تمیز نگه داشتن رحم

تمیز نگه داشتن رحم :

 

برای زیبا و شاداب و قشنگ نگه داشتن موضع مخصوص ( رحم ) لازم است بانوان مثل سال های اول ازدواج به منظور نظافت ظاهر و جلب توجه همسر احتیاج به آرایش ، مشاطه و منظم ساختن سر و صورت خود دارند و یا برای زیبایی اندام و زیبا راه رفتن محتاج به کرست ( پستان بند ) و لباس های کمر باریک و یا شکم بند ( گن ) می باشند ، باید چندین برابر آن برای حفظ نظافت ، زیبایی ، شادابی و پاکیزگی موضع مخصوص ، دقت کامل و بیشتری را مبذول داشته باشند و برای به دست آوردن نتیجه مطلوب بانوان باید دستورات زیر را به کار بندند :

هفته ای سه روز مرتبا با آب خطمی موضع را بشویند و هر موقع که حمام می روند قدری کتیرا را با آب گرم خیس کرده و با آن آب چند دقیقه موضع را ماساژ دهند . خوب است لااقل هفته ای یک بار به درب موضع حناء ببندند .

اگر می خواهند همیشه تمیز و معطر باشند ، باید در طول شبانه روز ، یک بار با ادوکلن و پنبه هیدروفیل موضع را تمیز کنند . از استعمال ( وتو ) ماشین برقی ، تیغ ژیلت برای برطرف کردن مو خودداری کنند ، زیرا موضع را زبر و خشک و خشن می کند . بهترین وسیله برای ازاله و برطرف کردن مو واجبی (نوره ) می باشد که از بروز اقسام میکروب جلوگیری کرده و موضع را نرم و نواحی آن را لطیف و موهای بعدی را نرم می کند .

واجبی همان آهک مخلوط با زرنیخ می باشد و به قدری نافعو موثر است که اگر مبتلایان به سل چندین بار از گلو تا سر قصبه الریه را واجبی بکشند ، مرض سل آن ها از داخل خوب خواهد شد . استفاده از واجبی برای از بین بردن شش پا مفید است .

شش پاها جانوران ریزی هستند که در پشت زهار مسکن کرده و خارش و ناراحتی ایجاد می کنند . برای رفع این مشکل نیز می توانید گل بابونه را بجوشانید و آب آن را صاف کرده و در حمام به موضع بمالید و کاملا ماساژ دهید . در تابستان ، شب ها موقع خواب با پودر تالک قدر ماساژ دهید ومختصریعطر را باپنبه آغشته کرده و به اطراف موضع بمالید ، نرم و معطر خواهد شد و به طراوت آن می افزاید و نیز برای تمیز کردن رحم باید تره کوبیده را شب ها در رحم بگذارید و بخوابید و روزها به را قطعه قطعه کرده و بجوشانید و آب آن را به مرور بنوشید .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×