بیماری دستگاه تناسلی

بیماری دستگاه تناسلی :

 

بانوان و دوشیزگان آگاه باشید و بدانید که فرج عضوی است که حتی از چشم هم حساس تر است و برای قبول هر نوع میکروب و بیماری آمادگی دارد ، لذا باید از گزند هر آفتی آن را محفوظ داشت مخصوصا سرماخوردگی ، گاهی در اثر شلوار و نپوشیدن لباس زیر یا ورزش های خطرناک ، به اسم زیبایی اندام ، اسب سواری و دوچرخه سواری دوشیزگان معصوم و بی گناه بدون اطلاع به خود صدمه وارد خواهند آورد که ممکن است رحم عفونت کند .

خانم ها در اثر بی مبالاتی ، از بارداری ، زایمان ، تولید مثل و بچه آوردن محروم می مانند و بالنتیجه مقطوع النسل می شوند . موضع بسیار حساس و مستعد امراض گوناگون از قبیل نازایی ، ترشح ، سرطان ، خون ریزی ، خارش داخلی ، سلفیس ، و ….

لذا با در نظر گرفتن توضیحات فوق الذکر بانوان و دوشیزگان چند روز اول قاعدگی ، استراحت کرده و از کارهای سنگین و خسته کننده اجتناب کنند . به هیچ وجه دست خود را به خون حیض مخصوصا خون روزهای اول آغشته نکنید . دستمال یا پنبه های آلوده شده یا ابرهای داخل شورت و شورتکس را در چاه انداخته یا بسوزانید یا در زیر زمین دفن و آب آهک روی آن بریزند و خلاصه آن را نابود کنند .

بعد از ختم قاعدگی و اتمام رگل با محلول پرمنگنات فرج خود را تمیز بشویند و با پنبه ( هیدروفیل ) استریل شده خشک کنند که از تمامی میکروب های احتمالی جلوگیری شود .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif   منبع : کتاب دایره المعارف گیاه درمانی ایران

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×