اهمیت بازی والدین و بازی کودکان با یکدیگر

اهمیت بازی والدین و بازی کودکان با یکدیگر

 

بسیاری از والدین به اهمیت بازی در رشد کودکان آگاه نیستند یا به خاطر مشغله های فراوان قادر به بازی با کودک نیستند . بعضی از پدرها ممکن است به علت وضعیت شغلی ، چند روزی هم فرزند خود را نبینند . چنین پدرانی باید سعی کنند زمانی را هر چند محدود برای بازی با کودک خود اختصاص دهند .

تحقیقات نشان داده است بازی هایی که در انها تماس بدنی وجود دارد . موجب ترشح اوپیوئید در مغز و باعث احساس ارامش در کودک می گردد . زمانی که شما به آرامی به شکم کودک شیرخوار خود دست می زنید یا او را در هوا بالا می برید یا غلغلک می کنید ، او احساس شادی و شعف می کند . موقعی که شما وانمود می کنید که می خواهید دست کودک خود را بخورید یا او را بغل می کنید و از بغل خود به بغل فرد دیگری می دهید ، همه اینها بازی بدنی با کودک است و موجب رشد مغز فوقانی او می گردد .

بازی کردن کودکان با یکدیگر و افتادن روی زمین و غلت خوردن روی یکدیگر ، همه موجب شادی و لذت کودکان می گردد و کودک با صدای بلند می خندد و احساس شادی می کند . بازی کردن کودکان با یکدیگر چه به صورت آرام و چه به صورت انداختن یکدیگر روی زمین و غلتیدن روی یکدیگر و یا کشتی گرفتن ، موجب رشد بدنی و مغزی و شادی کودک می گردد . باید توجه داشت چنین بازی هایی باید با نظارت فرد بزرگسال باشد تا کودکان به یکدیگر آسیب نرسانند .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif  منبع : رفتار پدر و مادر با کودک و نوجوان

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×