انواع سنگ اپال

انواع سنگ اپال :

 

سنگ اپال    سنگ اپال آتشین

 

سنگ اپال در رنگ های مختلفی چون سفید ( شیری ) ، خاکستری ، آبی ، سبز ،نارنجی و قرمز یافت می شود . واژه اپال از کلمه ای هندی به معنای (( سنگ )) گرفته شده و به سه گروه اصلی تقسیم می شود :

  • ۱ : سنگ اپال گران بها که پدیده زیبای (( اپالسنس )) دارد ، رنگ های متعدد  را در طیف نوری
  • پدید می آورد و از زوایای مختلف به صورت های گوناگونی دیده می شود .
  • ۲ : سنگ اپال به رنگ های زرد و قرمز آتشی که به اپال آتشین معروف است . با وجود این ، پدیده اپالسنس در این سنگ وجود ندارد و معمولا غیر شفاف است و در مقابل فشار بسیار حساس و شکننده است .
  • ۳ : سنگ اپال های معمولی که نوعی مات و بدون درخشش و به رنگ های مختلف اپال است .

آب همواره در اپال به خصوص اپال های گرانبها وجود دارد ولکن مقدارش متغیر است که با گذشت زمان با تبخیر و خروج آب از کانی اپال ، باعث ترک خوردگی و تضعیف پدیده هفت رنگی در آن می گردد که با اشباع این سنگ از آب یا روغن از بروز ترک خوردگی و تضعیف این پدیده می توان جلوگیری کرد . لذا بهتر است برای حفظ زیبایی اپال ، آن را در پنبه ای مرطوب نگه داری کرده و یا زیاد در آب قرار دهید و از حرارت دادن آن حتی به مقدار کم و قرار دادن آن در مقابل خورشید و تماس آن با مواد شیمیایی مانند لوازم آرایشی پرهیز کنند .

خواص و فواید سنگ اپال :

 

سنگ اپال انرژی های درونی بدن را تقویت می کند و تقویت دستگاه گوارش به ویژه کمک به معده در هضم غذا موثر است . هم چنین به خون سازی بدن کمک می کند و گردش خون را تنظیم می نماید و برای درمان سرطان خون نیز مفید است . سنگ اپال نیروهای منفی شخص را به خود جذب می کند ، نگرانی و افسردگی را تسکین می دهد و از بی حالی باز می دارد .

 

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×