آبریزش چشم

آبریزش چشم

 

نسخه ۱ . به دلیل خاصیت قابض موجود در کندر ، شستشوی چشم با آبی که مقداری کندر در آن جوشیده باشد ، جهت رفع آبریزش چشم نافع است .

نسخه ۲ . مقدار کمی گلاب را درون ظرفی ریخته و کمی پوست انار خشک شده و پوست هلیله زرد را به آن اضافه کنید . سپس آن را روی حرارت قرار داده و آنقدر بجوشانید پخته شوند . بعد آب آن را صاف کرده و با پنبه ضدعفونی شده چشم را با آن بشویید .

نسخه ۳ . استفاده از کمپرس ترکیبی ضد آبریزش چشم کندر می تواند درمانی موثر جهت رفع آبریزش چشم باشد .

 

کمپرس ترکیبی ضد آبریزش چشم کندر

 

مواد لازم :

  •  قاشق غذاخوری مصطکی خرد شده
  • ۱ قاشق غذاخوری ریشه انجبار
  •  ۱ قاشق غذاخوری کندر خرد شده
  • ۱ قاشق غذاخوری مصطکی خرد شده
  •  ۱ قاشق مرباخوری صبرزرد
  •  کمی عرق بارهنگ

 

روش تهیه کمپرس :

گیاهان فوق را مخلوط کنید . سپس آنها را به مدت ۱ روز درون عرق بارهنگ بخیسانید . بعد آن را خوب هم زده و آب آن را زیر و پشت چشم و پیشانی بمالید و خوب ماساژ دهید و سپس تفاله آن را روی پارچه پهن کرده و به محل مورد نظر کمپرس کنید .( بگذارید ببندید ) .

نسخه ۴ .شستشوی چشم با آب جوشانده گیاهانی مثل بارهنگ ، مورد ، گل سرخ یا پوست هلیله زرد ( به صورت تنها یا ترکیبی از همه یا چند تا از آنها ) می تواند درمانی موثر جهت آبریزش چشم باشد .

نسخه ۵ . جهت جهت رفع آبریزش چشم ، ۲ عدد ترب تازه را له کرده و با عسل مخلوط کنید و خوب ورز دهید . سپس آن را از خارج چشم روی پلکها ضماد کنید .

نسخه ۶ . چکاندن روغن زیتون در چشم روزی ۱ مرتبه و تکرار این عمل تا بهبودی کامل علاوه بر رفع آبریزش چشم ، موجب تقویت آن نیز می گردد .

نسخه ۷ . از مخلوط آبلیمو با پیاز خام رنده شده جهت رفع آبریزش بخصوص درمان آب مروارید چشم بهره بگیرید . برای این کار این مخلوط را روی چشم ( از خارج روی پلکها ) ضماد کنید .

 

http://tandisbook.com/wp-content/uploads/2013/02/3d-book.gif  منبع  : چگونه چشمانی زیبا و سالم داشته باشید

اين وبسايت متعلق به انتشارات تندیس سپاهان ميباشد و تمامی حقوق آن محفوظ ميباشد .

×